Buddyjska Wspólnota Zen KANNON powstała w 1988 roku, skupia uczniów Roshiego Jakusho Kwonga – mistrza zen w tradycji japońskiego soto oraz jego spadkobiercy i opata polskiej sangi Kannon Roshiego Mikołaja Ujiego Markiewicza.

Praktykujemy w stylu japońskiego zen soto według zasad wprowadzonych w XIII wieku przez wielkiego mistrza zen – Dogena Zenji (1200 -1253). Organizujemy praktykę medytacji w dni powszechne oraz weekendowe praktyki intensywne tzw. sesshin. Ponadto każdego roku w okresie czerwiec – lipiec organizujemy 3-tygodniowe ango – odosobnienie, które najcześciej prowadzone jest przez Roshiego Markiewicza, a wcześniej było prowadzone przez Roshiego Kwonga.

Nasza wspólnota (sangha) została zarejestrowana w roku 1989 w rejestrze kościołów i związków wyznaniowych. Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi świeckich, reprezentujących różne zawody i środowiska, ludzi, którzy starają się żyć zgodnie z zasadami zen, czyli przede wszystkim żyć uważnie.

Zwykle większość życiowej energii pochłania myślenie, projektowanie, zabezpieczanie się. Praktykowanie zen daje szansę uwolnienia się od nadmiaru pomieszanych myśli, emocji i lęków. Daje poczucie naturalności, pełnej aprobaty poprzez zrozumienie. Pomaga stawać się prostymi ludźmi, którzy nie udają, że są kimś innym, gdy kochają, to kochają, gdy się boją, to się boją, gdy płaczą, to płaczą. Dzięki temu pozwala odkrywać prawdziwy spokój w sobie.

Przypominamy, że datek na działalność naszej wspólnoty wyznaniowej możesz odpisać od dochodu: darowizna na cele kultu religijnego – wystarczy taki dopisek w treści przelewu.

Adres i konto sanghowe
Buddyjska Wspólnota Zen Kannon
ul. Staffa 34/18, 01-844 Warszawa

Volkswagen Bank, numer 67 2130 0004 2001 0568 2737 0006